نمایشگاه "شکوه ایران" در حاشیه جام جهانی قطر افتتاح شد


به همت رایزن فرهنگی ایران در قطر و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درحاشیه برگزاری مسابقات جام جهانی قطر نمایشگاه "شکوه ایران" افتتاح شد.

به‌گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم به قطر، امروز درحاشیه برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2022 به همت رایزن فرهنگی کشورمان در قطر و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نمایشگاه "شکوه ایران"  در منطقه کتارا افتتاح شد.

به گفته علی بختیاری رایزن فرهنگی ایران در قطر  برنامه‌های متنوعی برای آشنایی هرچه بیشتر بازدیدکنندگان و گردشگران در این نمایگشاه تدارک دیده شده است.

بختیاری در ادامه تاکید کرد:  بهترین هنرمندان از سراسر کشور در این نمایشگاه تصویری دقیق از ایران و جاذبه‌های مختلف آن برای بازدیدکنندگان تدارک دیده دیده‌اند که می‌توان به اجرای موسیقی اقوام، صنایع دستی، سوغات و پوشاک محلی اشاره کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در قطر با اشاره به اهمیت برگزاری چنین نمایشگا‌ه‌هایی در حاشیه مراسم بین‌المللی تصریح کرد: با درنظر گرفتن این موضوع که در دوره‌ای خاص به واسطه برگزاری یک رویداد بین‌المللی تعداد زیادی از گردشگران و مخاطبان در کشوری مشخص حضور دارند، فرصت بسیار مناسبی است که کشورها با استفاده از امکانات موجود نسبت به معرفی تمدن، تاریخ و فرهنگ خود اقدام کنند که خوشبختانه امسال نیز با همکاری مناسب طرف قطری ایران در ایام برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در این زمینه اقدام کرد.

 

بختیاری درباره محصولات ارایه شده در نمایشگاه "شکوه ایران" گفت: با توجه به جمعیت پرشور و با ذوقی که در ایام برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در کشور قطر حضور دارند تلاش کردیم متناسب با سلیقه‌های مختلف نسبت به معرفی توانمندی‌های هنری، تمدن و فرهنگ کشورمان گام برداریم . به عنوان مثال در این نمایشگاه حدود 15 گروه مختلف هنری حضور دارند.

وی همچنین با اشاره به ساعت فعالیت نمایشگاه افزود: این نمایشگاه هر روز در طول یک ماه برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 از ساعت 12 تا 10 شب میزبان علاقمندان خواهد بود، اما براساس این نکته که تنها قرار است نسبت به معرفی هنر و فرهنگ یا جاذبه‌های کشورمان اقدام کنیم موضوع فروش محصولات یا صنایع دستی در این نمایشگاه مطرح نیست.


برچسب ها : مهریار یزد نقاشی کارگردانی گرافیک بازیگری مجری گری گویندگی تله فیلم  #بازیگری در یزد #عکاسی در یزد#   انیمیشن # فیلمنامه نویسی 

فن بیان # متقاعدسازی# اصول و فنون مذاکره # 

مهریار

عضویت در خبرنامهعلاقه مند به داشتن اطلاعات کدام رشته هستید؟

اخبار موسسه دپارتمان زبان دپارتمان حقوق و وکالت دپارتمان هنر و رسانه